יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

בורן, ג'ייסון בורן

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
sami balagun
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/07/02

הודעהפורסם: 15:08 18/08/07    נושא ההודעה: בורן, ג'ייסון בורן הגב עם ציטוט

וואו

זה מה שיש לי להגיד על הסרט החדש בטרילוגייה יוצאת הדופן הזאת שלא רק שהיא מחזירה עטרה ליושנה אלא נוסקת לגבהים שסרטי אקשן בסגנון הזה לא התקרבו בכלל.

קודם כל חד וחלק זהו המספר-3 המוצלח ביותר השנה והיחיד שמתעלה על קודמיו בסדרה!!!
אחרי שהצהרתי את זה (ומיותר לתיין שנורא התלהבתי מבסרט) נעבור לסיכום הסרט.

הסרט מתחיל במימד הזמן של 5 דקות לפני סיומו של הסרט השני כלומר בורן עדיין במוסקווה (אל תדאגו זה יתחבר מצויין בהמשך) בורח מהשוטרים פצוע ופורץ למרפאה שם הוא חווה פלאש באק שכנאה מתרחש כאשר ניסו לגייס אותו בום.. שש שבועות אחרי המנהלים בלנגלי מחליטים שבורן עדיין מהווה איום לסוכנות בום בחור גרמני חוזר לדירה שלו ומוצא בה את בורן, מסתבר שהבחור הוא אחיה של פרנקה פוטנה, הוא שואל את בורן אם הוא הרג את מי שירה באחותו? בורן (עם מבט של נעלב שהגרמני בכלל צריך היה לשאול) "כן" "ועכשיו מה?" שואל הגרמני, "מישהו התחיל את כל זה, ואני הולך למצא אותו!!!" בום.....
והוא בהחלט עומד במילה שלו, מבחינת אנדרנלין הסרט הזה יעיף אתכם מהכיסא! מדובר בסרט כל כן אינטנסיבי שאין לי ממש למה להשוות אותו.
המצלמה נכנסת עמוק לתוך ההתרחשויות עם הרבה רעידות יענו ריאליסטיות ופס קול שמתחבר בצורה מושלמת לאקשן ומשלים את הסרט.
גם הפעם נטייל ביחד עם בורן בעולם כאשר אם בסרט הראשון בורן ברח מרודפיו ובסרט השני הוא שיחק במשחקי חתול וועכבר איתם, הפעם הוא ממלא את ההבטחה מהסרט הקודם ומביא את המלחמה לחצר האחורית של הסוכנות שהפחה אותו למה שהוא.
פול גרינגראס יצר סרט אקשן כמעט מושלם שמתמחה באקשן ממולח המהול ברגעי הפוגה אלגנטיים. העלילה אמנם אינה מסובכת אבל בהחלט עומדת בסטנדרטי של הסדרה ומספקת סיום מצויין לאחר הטרילוגיות הטובות ביותר שנוצרו.

לחובבי אקשן/ריגול ****3/4 מתוך *****
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 16:55 18/08/07    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

נראה שסדרת הסרטים הזו הצליחה להחיות ז'אנר שכבר היה די גמור. בלי הרבה יומרות (לפחות לי לא זכורות הצהרות בסגנון של אלו שליוו את "x X x"), ובלי כוכב אקשן (דימון אולי כבר היה כוכב מוכר, אבל בכלל לא בתחום סרטי הפעולה) קיבלנו עלילה בת-ימינו ותמהיל נכון בין מתח לפעולה.

אגב, מסתמן ש"זהות אבודה" יהיה היחיד מבין כל שלל "סרטי ה-‏3" של הקיץ הזה, שיכנס יותר מהסרט השני בסדרה, וכנראה שזה מעיד על איכותו.

מישהו ראה גם אותו וגם את "מת לחיות 4", ויכול להגיד לנו מי טוב יותר לדעתו?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
sami balagun
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/07/02

הודעהפורסם: 21:16 20/08/07    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

צודק לחלוטין!
ולא בלי הרבה יומרות - אלא בלי בכלל עד כמה שידוע לי. כאילו הסדרה הזאת צוברת צופים (וביקורות מחמיאות) מסרט לסרט וכמעט ולא שומעים עליה. בלי באזז, בלי שלטי חוצות מסנוורי עיניים, בלי כמעט כלום.
בכלל חייבים לתת למאט דיימון קרדיט - הבחור מנהל את הקריירה שלו במקצועיות מרשימה! קשה לי להיזכר שהוא שיחק אי פעם בסרט שהזיק לקרייה שלו והוא גם מגוון בז'אנרים ובאופי התפקידים שהוא מגלם (בניגוד לתאום הסיאמי שלו, איפה דיימון ואיפה אפלק עכשיו).

בנוגע למת לחיות.

בוא נגיד שהוא אמנם לא מביך את הסדרה אבל הוא גם לא מוסיף משהו חדש. אם נגיד בבורן כל סרט משנה לחלוטין את המצב שבו אנו נתקלים (בורן נרדף, בורן מנסה להבין WTF הולך, בורן רודף) אז מת לחיות נצמד באדיקות לנוסחת ה"אותו הדבר רק גדול יותר" - ושזה לא ישמע כאילו אני מתלונן, אחלה סרט אקשן ויש בו כמה קטעים מגניבים ביותר ( אותי תפס במיוחד הקטע אחרי שברוס קופץ מהמטוס ורואים אותו יוצא מההריסות של הגשר כולו פצוע וצולע ואז הוא דופק מבט אחורה על חצי חיוך שאומר "זה כל מה שיש לכם" - אלמותי) אבל במבט כולל זה המת לחיות המנותק ביותר מהפרנצייז וחסר בו המימד האישי שהיה בסרט הראשון והשלישי.

אה ואם כבר הנה שני סרטוני יוטוב נחמדים שהאוהדים יאהבו
- בורן - http://youtube.com/watch?v=T23oNcCFriE
- מת לחיות האנטולוגיה - http://youtube.com/watch?v=OTyw6cq86kY
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי