יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

למי שראה את- דוני דארקו
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
appleonia
אורח

הודעהפורסם: 15:26 29/12/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראיתי את הסרט, בגירסה לא הכי איכותית ולא מתורגם וזה נתן לי הרגשה של חורים כי לא תמיד היה קל להבין.
אבל נהניתי ואני רוצה לראות אותו שוב עם ההערות והכל, יש את הדברים האילו רק ב-dvd?

מישהו שם לב שאת אחותו בסרט באמת משחקת אחותו האמיתית?
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/03/03

הודעהפורסם: 17:34 29/12/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אני בהתחלה לא ידעתי את זה אבל אז הסתכלתי באתר של IMDB וראיתי שששניהם אחים.
לדעתי שני האחים מוכשרים גם ג'ק גילגהל וגם מגי גילגהל , יצא לי לראות אותם בסרטים קודמים למרות שרק אחרי הסרט "דוני דארקו" הם נכנסו לתודעה שלי ושל רבים אחרים.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
ענתוש
אורח

הודעהפורסם: 19:40 3/01/04    נושא ההודעה: :) הגב עם ציטוט

ראיתי את הסרט כרגע ונהנתי מאוד מאוד מאוד.
ישר קראתי את כל הביקורות והתגובות כאן באתר ואני מרגישה שהבנתי יותר עכשיו למרות שעדיין קיימים "חורים".
אני חושבת שזו הכוונה בסופו של דבר. שלא יהיה הסבר ללא "חורים", כי אז בעצם אתה מפסיק לחשוב על הסרט!!!
ספוילר
בכל מקרה, שמתי לב שאף אחד לא התייחס לצ'ריטה (אם כך קוראים לה)
היא מופיעה הרבה מאוד ואני משערת שלדמות שלה יש משמעות רבה.
העניין היא שלא ממש הצלחתי להבין מהי.
למישהו יש רעיונות?
ענתוש
אורח

הודעהפורסם: 19:42 3/01/04    נושא ההודעה: ועוד כמה נקודות... הגב עם ציטוט

1.הכתובות על המקרר.
2.עניין הבחירות.
למישהו יש משהו להגיד בנוגע להם???
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

בפורום מ: 3/01/03

הודעהפורסם: 22:10 3/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תראי את הסרט עם האודיו קומנטרי...עוזר להבין הרבה דברים.

לגבי הכתובות אין משהו מיוחד. רק שכתוב בהתחלה "איפה דוני?" אז ברור שאמא שלו או המשפחה שלו לא ידעו איפה שהוא היה כל הלילה בחוץ.
וגם היה כתוב אם אני לא טועה בסוף "הלכתי להביא בירה. פרנק" כדי שידעו כמובן שזהו פרנק הארנב המחופש שדורס את גרטשן...

וגם הבמאי מדבר על צ'ריטה וגם על הדמות של דרו ברימור בקומנטרי.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם מספר ICQ
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/01/04

הודעהפורסם: 23:35 3/01/04    נושא ההודעה: תיסבוך... אך הגיוני.. הגב עם ציטוט

הנה הסבר מסובך ומקורי למדיי...
לדוני יש בעיות נפשיות והדמות פראנק לדעתי היא דמות דמיונית וההכוחה לכך היא שכשלאחר שגרטה נדרסה ניתן לראות שהליצן (שדרס את גרטשן) ההוא שמסתכל על דוני רואה אותו יורה בשום דבר, באויר (כשלמעשה בשביל דוני הוא יורה בפראנק), אלא אם כן פראנק הוא יצור מיקום מקביל שאותו רק דוני יכול לראות (ואם כן אז למה הוא לובש תחפושת ארנב מלחיצה ולא נראה כאדם רגיל)... הדבר היחידי שיכול לתרום לתיזה הזו היא המנוע של המטוס (שכן מיקום מקביל).
לגבי דוני ומה שהוא מסמל בסרט... בשבילי הוא מסמל דמות המתיימרת להיות "ישו הנוצרי" או מן נביא שכזה (בעזרתו של פראנק). את הדעה הזו גיבשתי עקב "הפשעים" שדוני עושה בגלל שפראנק אמר לו לעשות, הוא מטיף על לקחת עמדה ולפעול (כפי שהוא עשה כאשר בא הפדופיל ההוא להרצות בבית ספר) וכאשר הוא העדיף לתת לגרטה לחיות בתמורה לחייו.. את הכל אני אסביר..

אז ככה "הפשעים" של דוני נתנו כמחאה על דברים ופעולות שונים בסרט, בין אם זה בית ספר (כפי שמישהו אמר) - עקב השיטת לימוד הישנה והלקויה והעדפתה על פני שיטת הלימוד הנכונה שאותה מייצגת המורה קרן פומרוי (דרו ברימור) שמפוטרת לקראת סוף הסרט (שיטת הלימוד הנכונה היא לפי דעתו של דוני), שריפת הבית של ג'ם קאנינגהם (פירוש המילה cunning היא ערמומי ופיקח) כמחאה על הטפת המוסר השגויה שהוא מטיף שבה אין נקיטת עמדה ופעולה כנגד פעולות איבה לדוגמא (הילד הקטן).

דוני, כמו נביאי ה' שהטיפו לעבודת ה' (אמונה במשהו - עמדה) ולבעשיית מצוות (פעולה שתואמת את האמונה ואת העמדה), הטיף גם הוא על דברים שונים אך בעלי אותו רעיון ומשמעות (בכולם על בני האדם לקחת עמדה ולבצע את הפעולות הנכונות התואמות את האמונה שלהם).

יש משפט שאומר שאם הצלת אדם אחד אז הצלת עולם ומלואו.. אז לפי דעתי כאן בא לידי ביטוי הדימוי של דוני לישו... הוא החליט להיות קדוש מעונה (כפי שישו היה כשהחליט לקחת עליו את חטאי העולם) ולהציל את גרטשן (ששביל דוני, שאוהב אותה, היא מסמלת את עולם שהוא מציל, מאחר שכל החברה מצטיירת כשלילית מאד) בתמורה לחייו (כמו ישו שנצלב).

עוד נקודה שאני רוצה להתייחס אליה היא הדקירה של עינו של פראנק (המדריך שלו) באמבטיה.. כפי שידוע, לחלק מן הנביאים (כמו יונה וירמיהו) היה קושי להסכים עם הדרך שבה אלוהים אמר להם ללכת - לדוני היה קשה עם מה שפראנק אמר לו (סוף העולם) והמחאה שלו בא לידי ביטוי בדקירה..

דוני אכן יוצא בסרט כקדוש מעונה.. ולטעמי בסרט בא לידי ביטוי הדימוי של הנביא המשיחי יותר משאר ההצעות.. כמו כן תקופת ה-28 ימים היא גם כן מסמלת תקופה שבה דוני, כמו ישו, שעם הזמן הבין את סופו ומה הוא יצטרך לעשות בכדי להציל את "העולם".. ה- 28 ימים מסמלים את תקופת ההסתגלות לרעיון והבנת יעודו של דוני.

פירשתי את הסרט דרך הספקט דתי כזה... ובנתיים אני אסתפק בו עד שאני אראה את הסרט שוב פעם ועם הערות במאי..
חיוך וכמובן שאני אקנה את הסרט ברגע שתיהיה לי את ההזדמנות.
מקווה שעזרתי.
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 23:40 3/01/04    נושא ההודעה: עוד משהו ששכחתי.. הגב עם ציטוט

דוני אינו מסמל את ישו או כל נביא אחר אלא פשוט פועל כמוהם בצורה דומה מאד. בשבילי דוני הוא המיני משיח העכשוי בסרט.. שדוגל באמונה ופעולות (הלוחמות בשביל ולצד האמונה)וחיים.. (למרות שהוא מת).
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 23:42 3/01/04    נושא ההודעה: עוד נקודה (חחחחחחחח...) הגב עם ציטוט

ישו דגל בעזרה לחלש, לגלמוד ולאילו שאין להם אף אחד.. דוני היה נחמד ועזר לצ'ריטה שהיתה בודדה וכולם לעגו לה. עוד מאפיין הדומה מאד לאופיו של ישו הנוצרי.. או כל משיח..
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 17:13 4/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הנה ההזדמנות שלך מגיעה ב-67 ש"ח בלבד:

באתר לייזר קלאב:
http://www.laserclub.co.il/web/
חכם סיני
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 7/11/03

הודעהפורסם: 13:25 9/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

Elad ZZZ, רעיון מאוד יפה ומקורי, למרות שאני זוכר שקראתי על הקשר בין ישו לדארקו כשראיתי את הסרט (לפני זמן רב מאוד).

לדעתי זה בדיוק המסר שניסה להכניס לנו כותב התסריט.

עוד ציטוטים: http://www.pitgam.net
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 14:36 9/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אם יש לך עדיין את הכתבה של ההשוואה בין דוני לישו אני אשמח אם תשלח לי את הלינק.
בתודה מראש.
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 12:11 10/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראיתי את הסרט שוב פעם ויש מספר דברים שלא התיחסתי אליהם.
לדוגמא את ההתנהגות המזויעה של דוני דארקו למשפחה שלו שדי נוגד את עשרת הדיברות כי הוא מראה חוסר כבוד להוריו והן מקלל אותם (בתקופת התנ"ך היו סוקלים אותו). אני עכשיו רוצה להתייחס לסרט ממש מעולה שנקרא "הפיתוי האחרון של ישו" (של סקורסזה) שבו גם ישו היה נחשב בעיני העם כחוטא וכאדם שדינו מוות בגלל שהוא עשה בשביל הרומאים את הצלבים שאיתם הם היו מבצעים את עונש הצליבה הנורא. גם דוני וגם ישו (אצל דוני הופעת הארנב ואצל ישו הבנת יעודו מפי אלוהים) משנים את התנהגותם ומפסיקים את "מעשיהם הרעים" ומשם חל שינוי בשניהם - מן הקצה אל הקצה - והם מתחילים לנהוג כמו צדיקים, כל אחד מהם מדרכו.
אורח

הודעהפורסם: 2:14 11/01/04    נושא ההודעה: שלום הגב עם ציטוט

היי,
אני חובב סרטים מושבע, נחשפתי לאתר הזה לא מזמן.
את הסרט הזה אני מכיר כבר המון זמן וראיתי אותו יותר מדי פעמים (אני לא רוצה להגיד כמה, אתם לא תאמינו)
בכל מקרה, מישהו מכיר גירסת דיוידי עם תרגום?
כל מקום שהוא אני ייסע לקנות אותה, זה ממש מאכזב שאיפה שאני משכיר את הדיוידי אין תרגום,
לכן אנשים מורידים גירסאות מהאינטרנט במקום להשכיר גירסה לא מתורגמת..
אשמח אם תמצאו גירסה מתורגמת של DVD ולא ווידאו.
בתודה,
עומר.
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 15:10 11/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני קראתי את ההודעה שלך אלעד ויש לי כמה תיקונים.
קודם כל פרנק שנהרג על ידי דוני הוא לא דמות בדיונית , הוכחה לכך אפשר לראות במסיבה שם שומעים את אחותו של דוני מחפשת אחר פרנק. פרנק לובש תחפושת של ארנב מהסיבה הפשוטה זה ליל כל הקדושים והוא הוזמן למסיבה. הליצן הוא לא זה שדרס את גרטשן סתכל טוב טוב בסרט ואז תראה מאיזה צד יוצא הליצן מהאוטו.

לדמות של דוני דארקו אכן יש צד משיחי אבל לדעתי הדמות היא יותר מסתם דמות שהיא מקבילה למשיח , לדעתי הבמאי ניסה יותר להראות איך דוני דארקו חי עם הבדידות ואיך דוקא שנראה שהמצב לא יכול להיות קשה יותר (כל הקטע עם סוף העולם) , דוקא אז הוא מקבל ביטחון עצמי.
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 16:09 11/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אלעד, אני חייבת רק לציין שההתנהגות "המזוויעה" של דוני להוריו היא לא שונה בהרבה מהתנהגות של הרבה מתבגרים כלפי הוריהם. יש שלב שבו ההורים נתפסים כמעצבנים, מרגיזים, שלא מבינים כלום. אז אמנם דוני מכנה את אמא שלו בשם "לא יפה", אבל שני ההורים לא לוקחים את זה יותר מדי קשה (היא נפגעת אבל הם גם צוחקים על זה). בכלל שמתי לב שכל ההתנהלות של המשפחה היא לא יותר מדי "רשמית" ונראתה לי מאד אמינה באנושיות שלה. בקיצור, בהחלט לא הייתי מגדירה את זה כזוועתי, אלא כמשהו שמעיד על המצב הנפשי של דוני. ואל תשכח שהוא בכל זאת על תרופות ורואה ארנבים בלילות. קצת מטריד אם אתה שואל אותי.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 16:16 12/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לדעתי תקופת ה28 ימים לא קשורה למשהו דתי אלא זה חלק מהמתח שהבמאי רוצה להעביר לצופה , בגלל זה הוא גם כל הזמן מודיע כמה זמן נשאר וכך הצופה נשאר במתח לקראת מה שצפוי לבוא.
צריך לקחת בחשבון שהסיבה שהמשפחה לא לקחה ללב את ההתנהגות של דוני זה בגלל מצבו
הנפשי של דוני. גם אני מסכים עם יעל שהמשפחה של דוני הייתה מאוד אנושית וניסתה לעזור לו.
בגלל זה לדעתי אחד מהסצנות המרגשות בסרט זה הסצנה שדוני ואמא שלו מדברים לקראת הסוף של הסרט.

דוני שואל אותה: How's it feel to have a wacko for a son ?
ואמא שלו אומרת: It feels wonderful.
לדעתי הסצנה הזאת מדברת בעד עצמה. אגודל למעלה

אבל עם כבר אנחנו מדברים על סצנות אהובות , איזה סצנות מתוך הסרט אהבתם במיוחד?
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 20:51 12/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

יש הרבה אהובות:

*בסוף כמובן שרואים את כל הדמויות בלילה עם השיר Mad world ברקע.

*השיחה על הדרדסים.

*הסצינה בקולנוע שפרנק מראה את פניו ומדבר עם דוני
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 22:18 12/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אני אהבתי את הסצינה שמתרחשת בקולנוע...
דוני נראה שם מסטול.. בנוסף הסצינה הזו מאד מעניינת מהרבה בחינות.. לדוגמא החור שנפתח במסך קולנוע, העין המנוקבת של פראנק והפרצופים המאד מאד מעניינים שדוני עושה שם לדעתי.. ולמי ששם לב..
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 1:46 14/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הקטע עם השיר Mad World הוא באמת קטע מדהים שמצמרר (במובן הטוב) אותי כל הזמן מחדש , במיוחד בגלל שהמילים של השיר נראים כל כך מתאימים לסרט.
לדוגמא הקטע הזה מתוך השיר שלדעתי מאוד מתאים לסרט ולדמותו של דוני עצמו:
hide my head i wanna drown my sorrow
no tomorrow
no tomorrow
and i find i kind of funny
i find it kind of sad
the dreams in which i'm dying are the best i've ever had.

הקטע בקולנוע היה באמת קטע גדול , אהבתי גם את כל הקטעים עם הפסיכולוגית שלדעתי היו קטעים מאוד מעניינים , אהבתי במיוחד את הקטע האחרון עם הפסיכולוגית שבו דוני רואה את פרנק ואומר שהוא עומד להרוג מישהו.
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 19:24 14/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני דווקה הכי אהבתי אצל הפסיכולוגית שהוא מספר לה על כריסטינה אפלגייט ומכניס יד למכנסיים ואז היא מיד מעירה אותו... חיוך

בסצינות שלא נכנסו לסרט יש אחת שרואים את דוני ואחותו נראה לי צופים בנשואים פלוס בטלויזיה...
pixelit
אורח

הודעהפורסם: 5:11 19/03/04    נושא ההודעה: לי יש הסבר מעט שונה הגב עם ציטוט

דוני דרקו היה אמור למות ב - 2 באוקטובר ממנוע של מטוס שעדיין לא המריא!
לכן נוצר כאן פרדוקס, ודוני דרקו שרוי למעשה במצב ביניים - מת-חי - (או "יקום מקביל" כמו שאחדים קוראים לזה) עד שהמטוס אכן ימריא, המנוע שלו יפול דרך "תולעת זמן" ויהרוג אותו בפועל.

מהרגע שמנוע המטוס אכן נפל וחזר אחורה בזמן דרך "תולעת/ מינהרת זמן" דוני דרקו אכן מת, מה שמבטל את ה"יקום המקביל" שהיה קיים בזמן הביניים הזה שבין נחיתת המנוע על חדרו של דוני דרקו לבין נפילת המנוע בפועל מהמטוס.

מותו בפועל של דרקו משנה לחלוטין את רצף האירועים ומבטל את היקום המקביל של תקופת הביניים, כולל מותם של החברה שלו ושל פראנק (ואולי לזה התכוון פראנק כשהוא אמר שהוא "חוזר הביתה", כלומר, הוא חוזר לחיים)
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 15:32 25/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לאחרונה יצאה לסרט גירסת הבימאי , לגירסה זו יצא טריילר אותו ניתן לראות באתר הרשמי (וגם בעוד כמה מקומות). לחצו על התמונה כדי להגיע לדף הטריילר:

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
אורח

הודעהפורסם: 13:35 26/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גרסת הבמאי? אני לא בטוח שזה רעיון טוב...

את הסרט כמו שהוא ראיתי חמש פעמים, ואני רק מחכה לראות אותו על מסך גדול בפעם השישית. אני מחשיב אותו ל 5 מתוך 5, ואת אותו ציון יקבלו גם המוסיקה, התסריט והצילום שלו אם אדרג אותם בנפרד (המוסיקה אולי 6 מתוך 5). ועם זאת שאני סומך על קלי, אני חושב שהסרט מושלם כמו שהוא - ראיתי אותו הרבה פעמים, ראיתי את ה deleted scenes, ועל כל אחת ואחת מהן שמחתי שהיא לא נכנסה לגרסא הסופית של הסרט (במיוחד על donnie's death).

אז אני בטח אראה את הגרסא המורחבת (לא מחייב, אגב. גרסת הבמאי ל Requiem for a Dream הייתה קצרה בעשרים דקות מהרגילה. אולי זה מה שקלי עושה, למרות שזה לא סביר) כי כמו שאמרתי, אני סומך על קלי, אבל אולי זה מאמץ מיותר.

בנוגע לשאר השרשור, שלא קראתי אותו (כמעט מיד קפצתי לסוף לראות למה הוא צף ועלה שוב פתאום) כמעט, אבל ראיתי שאנשים מנסים להסביר בו את הסרט: אני ממש נגד. בעקרון, זה כמו לנסות להסביר בדיחות של גארי לרסן, אבל גם באופן ספציפי ל Donnie Darko, אתם הרסתם את החוויה גם למי שכבר ראה את הסרט, נגיד, רק פעם אחת, ולכן התווית SPOILER לא מספיקה. סייג לחכמה שתיקה, ולא תווית אזהרה כמו ספוילר .

טוב, אז אני אשתוק עכשיו.

כתבו פה אם מישהו יודע על דרך לראות את הסרט (כל גרסא שהיא) על מסך גדול עם סאונד כמו שצריך.
AliasName
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 6/06/04

הודעהפורסם: 13:38 26/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אופס. כתבתי את ההודעה לעיל כ"אורח". רציתי לתקן משהו קטן כדי שההערה על גרסאות במאי מורחבות\מקוצרות תהיה יותר נהירה, אבל לא נורא.
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 19:55 26/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני דווקא יצפה בגרסת הבמאי למרות שראיתי את כל הסצינות החתוכות ב-DVD.
אני מקווה גם שגרסת הבמאי תצא ב-DVD אולי עם עוד כמה תוספות מעניינות ואז אולי יהיה לי את הסרט באוסף פעמיים...
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
עמוד 3 מתוך 4

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי